Rozhovory s fanoušky

Richard Hycl
1. Zkus nám něco o sobě prozradit. Kdopak jsi,odkud jsi, co děláš?
Jmenuji se Richard,je mi 43 let a otec 2 dcer 13 let a 10 měsíců jsem z Jihlavy.Pracuji jako řidič vysokozdvižného vozíku ve výrobě. Lucku jsem začal sledovat v televizi v pořadu Marmeláda.
2. Kdy jsi poprvé začal fandit Lucce?
V roce 1992 jsem si koupil její první stejnojmenné album Marmeláda ještě na kazetě  a začal jí poslouchat a kupovat veškeré rozhovory v časopisech a hlavně každé její album jsem si musel koupit a od roku 2014 si myslím jsem začal být členem ve fanklubu  a musím mít vždy každý skvělý kalendář.
3. Co se ti jako první vybaví,když se řekne jméno Lucie Vondráčková?
Když se řekne jméno Lucie Vondráčková tak se mě vybaví zřejmě jako skvělá zpěvačka,herečka,dabérka a tanečnice.
4. Co se ti na Lucce nejvíc líbí?
Na Lucce se mě líbí její pracovitost, odhodlanost a jak je usměvavá,skromná,upřímná. A ráda všem svým fanouškům podepíše materiály a vyfotí se.Na sociální síti na svých profilech ráda okomentuje a lajkuje  a to si na Lucce velmi cením a moc mě to vždy potěší 
5. Její nejoblíbenější píseň, film, klip.
Nejoblíbenější píseň pro mě jsou všechny, když poslouchám Lucii a její překrásný hlas tak je to mě relax, ale když musím vybrat, tak Láska na 100 let, Vítr, Tenkej led, Paralelní světy.
Film: Snowboarďáci, Babovřesky 1,2,3, Decibely lásky, Kvaska, Šmankote,babičko, čaruj, Léto s gentlemanem. Klip: Láska na 100 let, Vítr, Kdy vzlétnu já a Paralelní světy.

5. Tvoje nej historka spojená s Luckou.
Každé setkání s Luckou bylo úžasné a musel jsem se sní vždy vyfotit a podepsat nějaké kalendáře a CD. A první setkání s Luckou to bylo v roce 2013 na 1. koncertě s Michalem Davidem v Jihlavě na zimním stadionu. V tom roce byl červen velmi horký a když jsem se měl fotit s Luckou tak se mě ptala že je hodně spocená jestli mě to nevadí  já odpověděl že ne. Byl jsem strašné nervozní a nevěděl jsem jak se bude chovat a jestli jí můžu tykat nebo vykat . A velice mě Lucka překvapila,jejím vystupováním  a od té doby musím jít na každé setkání s fanoušky. I na 2.koncertě s VoKoBere v Boskovicích Lucie byla skvělá i její tatínek Jiří Vondráček mě velmi překvapil.
 
Richard Fitko
1/ Zkus nám něco o sobě prozradit. Kdopak jsi, odkud jsi, co děláš.
Tedy úvodem několik slov o mé osobě. Jmenuji se Richard, pocházím ze středočeského kraje, kde i  doposud spokojeně žiji se svou rodinou. Pracuji ve státním sektoru a za necelý rok oslavím třicáté narozeniny (hrůza jak ten čas letí J) . Neměnil bych však ani minutu!
2/ Co se ti jako první vybaví ,když se řekne jméno Lucie Vondráčková.
Tak toho je spoustu! Pro mne jsou však nejdůležitější dva základní pojmy a to zpěvačka a herečka, ve kterých ji registruji. A pokud bych měl rozhodnout ve které z těchto zmíněných profesí je Lucka mému srdci bližší, pak upřímně říkám, že mezi nimi nerozhoduji.
Lucčinu tvorbu mám zkrátka jako fanoušek rád, a to ve všech směrech stejně. Rád si pustím Lucčiny písničky či se ve volném čase s chutí podívám na nějaký film, ve kterém se objevila.
3/ Vzpomeneš si ,odkdy jsi začal Lucce fandit.
Jak se zpívá v jedné známé písničce pana Neckáře „Koukám, jak ten čas letí...“ , tak počátkem letošního roku to je již 14 let, co se o Lucčinu tvorbu zajímám z pozice věrného fanouška. Samozřejmě jsem o ní slýchal i dříve, ale skutečně intenzivně jsem začal být tím věrným fanouškem až v roce 2005. V té době, jsem v televizním pořadu Nikdo není dokonalý (ve kterém byla Lucka mj. hostem) zcela poprvé uslyšel písničku „Vítr“, které jsem naprosto propadl J a už tehdy jsem věděl, že z ní bude obrovský hit! Pak již šlo vše velmi rychle a stal jsem se právoplatným členem tehdejšího FanWebu L.V., který byl v té době na svém počátku.
4/ Co se ti na Lucce nejvíce líbí.
Pokud pominu obě již zmíněné profese, ve kterých je širokému okolí známou, pak mi velmi imponuje svou všestranností, skromností a talentem.  Vždyť jen díky svému úsilí a píli se mimo jiné stala výbornou dabérkou, moderátorkou ale také tanečnicí.
Myslím, že je obdivuhodné, že mimo svou kariéru měla v životě i jiné priority, které nejsou v odvětví show-byznysu zcela přirozené - rodinu, studium, kterého dosáhla v oboru kulturologie, znalost několika světových jazyků, její zájem o charitu, zvířata a mnoho dalšího. Ráda se baví s obyčejnými lidmi, nedělá si hlavu z jízdy tramvají a už vůbec nemusí chodit po Praze namalovaná a v trendy oblečení. Lucka si na nic nehraje a je zkrátka lidská, a za to si jí vážím!
5/ Její nejoblíbenější píseň, film, klip.
Popravdě zatím nejtěžší otázka pro mě J. Jelikož mám Lucčinu tvorbu (dovoluji si říci) celkem zmapovanou, je tedy jen hrstka toho co jsem doposud neměl možnost vidět nebo si poslechnout. V tomto směru jsem skutečně opravdovým fanouškem a upřímně nemohu vyzdvihnout pouze jeden počin, ale hned několik mému srdci blízkých věcí. Po hudební stránce se mi líbí spíše ta „dospělejší“ alba jako Manon, MayDay. Jako přelomovou však jednoznačně cítím desku Boomerang, která je dle mého názoru zcela nabitá hity. I postupně další alba Fénix, Oheň a Růže jsou mé oblíbené.
Z těch nej písní , které znám nazpaměť musím vyzdvihnout Strach, Úplně down, Láska na 100 let, Láska umí víc, Vítr, JMMR, Může se stát, Jedou vozy prérií, Růže, Manon, Hodina duchů, Paralelní světy, Stanice svět, Plot, S láskou nám je líp, Bránou zázraků, Ty jsi ten nej, Džíny, Don diri don, Až jednou půjdeme tam.
Tyhle písničky jsou po těch letech už mými srdcovými záležitostmi a nedám na ně dopustit. Vždyť pokaždé, když je možnost a jedu například autem, nebo jdu naopak pěšky se sluchátkami v uších, či jsem zkrátka jen doma - poslouchám právě Lucčiny songy, které mi vždy dostanou do pohody a vykouzlí úsměv na rtech.
Za zmínku hereckého talentu také rozhodně stojí filmy jako Hrad z písku, Ta třetí, Labyrint, Umění milovat, Na zámku, Tu žijú levy, Post Coitum, Bathory, Nejasná zpráva o konci světa . Když se zpětně na tento výčet filmových úloh dívám, je patrné, že mi je Lucka zkrátka bližší v dramatických rolích. Ale i komediální poloha , ať již v Babovřescích, Rodince, Posledních prázdninách, Snowboarďácích nebo pro mne velmi kladně hodnoceného Perfektního polibku Lucce naprosto sedí . V neposlední řadě nemohu opomenout nezapomenutelné role v pohádkách jako Malvína, Křesadlo, Šmankote babičko čaruj, Modrý Mauritius, O víle Arnoštce, Poslední kouzlo a mohl bych jmenovat ještě spousty spousty dalších. K těmto všem filmovým klenotům se velmi rád a často vracím.
I Lucčiny videoklipy velmi dobře znám. Proto mne velmi potěšilo, když Lucka přichystala dvojdvd se všemi (do té doby) vzniklými videoklipy. Moc dobře si vzpomínám na dobu, kdy bylo hodně těžké třeba videoklip k Hodině duchů vůbec někde zahlédnout. Mými video favority v tomto směru jsou Strach, Vítr, Láska umí víc, Hodina duchů, Já to nejsem, Paralelní světy, Nad Vltavou, Tenkej led, Vánoční přání. Dále mne potěšilo, že ve vzpomínkovém klipu Mít tebe blízko vzdala hold všem fanouškům. Také barevně proplakaný klip Úplně down, jen potvrzuje, jaký je Lucka nápaditý profesionál, jelikož natočit videoklip na jeden záběr s návalem tolika emocí je zkrátka obdivuhodné.
6/ Tvoje nej historka spojená s Luckou.
Závěrem,  jsem upřímně rád, že jsem měl (a snad ještě budu mít) možnost Lucku osobně potkat. Za ty roky bylo společných setkání  - ať již na různých autogramiádách, akcí  s fankluby, vystoupeních  či koncertech mnoho.
Já si však asi nejvíce vzpomínám na zcela prvé setkání, kterého jsem se účastnil a zanechalo ve mě největší dojem. Psal se prosinec roku 2006 a tehdejší fanweb uspořádal pro Lucčiny fanoušky společné setkání v jednom pražském divadle. Vzpomínám si, že se nás sešel celkem slušný počet a užili jsme si velmi příjemné odpoledne. Lucka prozradila, že kvůli nám tehdy dopředu odřekla představení v muzikálech Tajemství i Excalibur, a pro nás (své věrné) si vymezila nejméně tři hodiny času - což bylo neuvěřitelné! Celou dobu se zpívalo, soutěžilo o ceny a především povídalo o všem možném. Pamatuji si, jak jsem byl tehdy nervózní, když jsem si šel k Lucce pro svůj první autogram J Ale Lucka nezklamala - od srdce se usmála a ještě poděkovala za přízeň.
 
Šárka Kossová
1. Zkus nám něco o sobě prozradit. Kdopak jsi, odkud jsi, co děláš.
Jmenuji se Šárka Kossová je 28.let jsem z Rapotina ale teď bydlím s přítelem v Petrove nad Desnou, pracuji jako skladník
2. Co se ti jako první vybaví, když se řekne jméno Lucie Vondráčková.
Vybaví se mi skvělá zpěvačka a herečka, která  ví o čem je každá její písnička.
3. Vzpomeneš si, od kdy jsi začal Lucce fandit?
Lucku poslouchám  asi od svých 15.let když jsem poprvé slyšela písničku Nech mě  jít. Od té doby co mi hodně byla do srdce.
4. Co se ti na Lucce nejvíc líbí?
Na Lucce  se mi líbí její skromnost a to jak hodně myslí na své Fanoušky a snaží se pro ně  udělat hodně.
5. Její nejoblíbenější píseň, film, klip.
Tohle je pro mě hodně zapeklitá otázka. Je těžké vybrat jednu písničku nejvíc se mi líbí Branou zázraku, Může se stát, Kočičí, V trávě a Love is Love... Prostě bych tu nejspíše napsala všechny Z filmu to.jsou spíše pohádky nejvíce se mi líbí O vile Arnostce  a Smankote Babičkou Caruj. Z klipu to je Nech mě jít, Vítr,...
6. Tvoje nej historka spojená s Luckou.
Lucku jsem viděla jednou a to díky příteli... Přinesla jsem ji na podepsání svoji velkou sbírku. Lucka je prostě můj  velký vzor!!
 
Jan Kaláb
1. Zkus nám něco o sobě prozradit. Kdopak jsi, odkud jsi, co děláš.
Jmenuji se Honza. Žiji v Berlíně, kde pracuji pro jednu velkou obchodní firmu. Popravdě na nic jiného, než je práce, moc času není. Ale nestěžuji si.
2. Co se ti jako první vybaví, když se řekne jméno Lucie Vondráčková.
Vybaví se mi krásná žena, která působí křehce, ale uvnitř musí být hodně silná osobnost, aby zvládla vše to, co se kolem ní někdy objevuje. Jsem moc rád, že má kolem sebe lidi, které znám osobně, a vím, že ji vždy podrží. A pak vidím úspěšnou herečku, zpěvačku, dabérku, milující mámu.
3. Vzpomeneš si, od kdy jsi začal Lucce fandit?
Super otázka. Hodně lidí zklamu. Nejsem velký fanda Lucky. Líbí se mi už několik let. Kdy jsem ji poprvé zaregistroval, to si nevzpomenu. Jen v poslední době mě štve český bulvár, který se stále stará o její rozvod. Já vlastně nemám nikoho, komu bych úplně fandil.
4. Co se ti na Lucce nejvíc líbí?
Úsměv. Její vrásky kolem očí. Líbí se mi, že nepodstupuje žádné zkrášlovací procedury, je přirozená. Líbí se mi její jazykové znalosti. Její znalost znakového jazyka, to obdivuji.
5. Její nejoblíbenější píseň, film, klip.
Vyvolávačka deště. Film? Tak to nevím, asi ten co třeba natočí. Klip Úplně down. Lucce by slušela dramatická role. Budu trochu kritický, v komediích mi někdy přijde, že se trochu „pitvoří“. U písniček si myslím, že by mohla zkusit i nějaký šanson. Cítím, že na něj dozrává,… A pak by Lucce slušelo určitě divadlo. Menší scéna, kde ukáže, co vše umí.
6. Tvoje nej historka spojená s Luckou.
Lucku osobně neznám, nemám tedy žádnou nej historku. Jen se snažím diskutovat někdy pod urážejícími články. Baví mě sledovat ty komentující, kteří Lucku neznají, ale vše vědí nejlíp, a když se jim snažím někdy napsat něco konkrétního, nepochopí to. Asi trpí spoustou komplexů. Vadí mi, když tam Lucku někdo uráží a hlavně mi to vadí kvůli jejím dětem.
Lucko, pokud tohle budete číst, fandím vám, držte se! Tím, že to zvládnete, spoustu lidí naštvete, ale víc je těch, kteří vám úspěch přejí.
Petrovi, Lukášovi a Martinovi přeji, aby za Luckou stáli pořád jako pevná hradba, fan klub dělají skvěle. Vím, že hlavně Petr je ten, kdo za Luckou stojí asi nejvíc!
 
Katarína Olejárová
1. Zkus nám něco o sobě prozradit. Kdopak jsi, odkud jsi, co děláš.
Volám sa Katka, som z Prešova a prvýkrat som počula o Lucke na ZŠ. Bolo to niekedy v r.1996, keď mi spolužiačka o nej povedala a doniesla mi jej malý obrázok. Takto nejako sa to začalo... Sú to naozaj už roky čo sledujem Luckinu tvorbu, som jej fanúšikom ale aj kritikom. Dnes je to však už viac-menej okrajovo, už nemusím mať každý výstrižok z novín, vidieť každú reláciu kde sa mihne. Stále však rada sledujem čo má nové a na čom momentálne pracuje. V súčasnosti učím na strednej škole anglický jazyk a som mamou dvoch úžasných chlapcov.
2. Co se ti jako první vybaví, když se řekne jméno Lucie Vondráčková.
Pri mene Lucie Vondráčková sa mi vybaví práve to krásne obdobie kedy som ju sledovala naplno, slovenský fanklub ktorý vtedy združoval všetkých jej nadšencov na SR ale aj v ČR a fungoval bez sociálnych sietí či internetu, čisto len na báze pošty. Taktiež kamarátstva v ňom nadobudnuté. Čo však vo mne ostalo po toľkých rokoch pri vyslovení Luckinho mena, je práve ona sama – jej skromnosť, úprimnosť, nenútené vystupovanie a bezprostrednosť.
3. Co se ti na Lucce nejvíc líbí?
Na Lucke sa mi stále najviac páčilo, že si išla vytrvalo svojou cestou. Boli obdobia, kedy sme ju tu na Slovensku mali častejšie ako vy v Čechách, kedy ju rádia vôbec nehrali, keď netvorila súčasť mainstreamu a nebola až taká populárna. Všetko si však neskôr našlo svoj čas aj poslucháčov a to len vďaka jej trpezlivosti a pilnej práci. Tým, že nestratila svoju tvár, postoj a presvedčenie, patrí dnes medzi elitu českých speváčok. Prinieslo jej to ovocie aj mimo profesijný život – je študovaná, ovláda niekoľko jazykov, veľa cestovala...
... a ešte – veľmi som si na nej cenila, že osobne odpisovala svojím fanúšikom na listy, dokonca ešte vlastnoručne vypisovala obálky! V tom čase ma to ako veľkú fanynku potešilo najviac na svete. 
4. Její nejoblíbenější píseň, film, klip.
Poznám všetky Luckine piesne, videla som niekoľko rozprávok, filmov (aj tých zahraničných ako The Grooming, Joan od Arc)... ale musím povedať, že ma najviac očarila v divadle ako herečka. Nemala som možnosť vidieť viac jej predstavení, bola som len na Tajemství (2x), no bol to práve ten moment, kedy som si povedala že je to ešte lepšia herečka ako speváčka. Zároveň verím, že sa k divadlu ešte vráti 
Srdcu blízky album – Atlantída.
5. Tvoje nej historka spojená s Luckou.
Prvýkrát som sa s Luckou stretla v zákulisí divadla u nás v Prešove asi pre 14 rokmi. Bolo to rýchle stretnutie, no pre mňa emočne veľmi intenzívne. Až vtedy, keď som sa od radosti rozplakala som si uvedomila akým vzorom pre mňa je. Asi o rok na to som išla do Prahy na spomínané Tajemství s Honzom a Jirkom (neskôr sa stali zakladateľmi veľmi úspešného Luckinho FanWebu). Po predstavení sme na Lucku čakali vonku v nádeji, že sa nám podpíše... Keď vyšla z divadla a s úsmevom na tvári sa nás opýtala „Hele, tak kam pudem?“, boli sme rozčarovaní. V neďalekej čínskej reštaurácii, pri šálke jazmínového čaju nám venovala hodinku veľmi príjemného rozhovoru. Ostal nám z neho nádherný pocit, ako aj vedomie, že Lucka nie je nič viac ako „obyčajná holka“... naša Vondrajda  Sľúbila mi, že sa na „číne“ ešte niekedy stretneme. Tak verím, že sa to raz podarí.
 

Naši partneři